Výhody mechanického zabezpečení

Po několika letech, kdy pojišťovací ústavy této země podporovaly výhradně elektronické zabezpečení, došlo k jistému vystřízlivění a do popředí zájmu se dostaly naopak zabezpečovací systémy pracující na mechanické bázi. Účinnost kvalitních mechanických systémů (pevně a nerozebíratelně spojených s karoserií vozidla) katapultovala tento sortiment na první místo jak u pojišťovacích ústavů, tak i u motoristů.

Důvody k tomuto kroku jsou následující:

1. Mechanika je základ
Ve vozidle je mechanický systém prakticky nepřekonatelný destrukčními metodami. Materiály použité na konstrukci zámku vykazují vysokou odolnost proti všem známým způsobům napadení (řezání, pilování, tepelné šoky – podchlazení). Zabezpečení využívá k blokování řadicího mechanismu masivní blokovací trn průměru 13 mm sendvičové konstrukce (povrchově zakalený s houževnatým jádrem) odolný zlomení i při cyklickém namáhání a připevňovací šrouby s kalenými hlavami.

2. Nemožnost dekódování
Případy dekódování, či vyřazení elektronického zabezpečení jsou dostatečně známy. Překonání (odplanžetování atd.) mechanické zámkové vložky ve vozidle je obtížné, v případě zámkové vložky MUL-T-LOCK Interactive nemožné a to díky použití deseti teleskopických stavítek (teoretických 3 200 000 kombinací). Podrobnosti viz. kapitola Interactive.

3. Nemožnost nedovoleného kopírování klíčů
V případě použití zámkové vložky MUL-T-LOCK Interactive je nedovolené kopírování klíčů technicky nemožné díky použití pohyblivého, tzv. “interaktivního” stavítka v klíči. Podrobnosti viz. kapitola Interactive.

4. Nezávislost na zdrojích energie
Přestože životnost dnešních baterií v elektronických zabezpečovacích systémech je vysoká, mechanické zabezpečení možnost poruchy v důsledku výpadku energie zcela vylučuje.

5. Bezporuchovost
Díky konstrukční jednoduchosti a minimu pohyblivých součástí (zabezpečení MUL-T-LOCK obsahuje vyjma vložky pouze 3 pohyblivé součásti) je zařízení prakticky bezporuchové. Proto stačí pro zajištění spolehlivosti pravidelná roční prohlídka v montážním středisku. Tu mimo jiné vyžadují i některé pojišťovací ústavy, např. Česká pojišťovna.

6. Dlouhá životnost převyšující životnost automobilu
Díky výše uvedené konstrukční jednoduchosti a použitím nejkvalitnějších materiálů je životnost mechanického zabezpečení MUL-T-LOCK min 15let (5-ti letá záruka).

7. Možnost ovládání více zámků jedním klíčem
V rámci zámkového systému MUL-T-LOCK můžete na přání ovládat jedním klíčem nejenom zabezpečení vozidla, ale také dveře od domova, garáž, kancelář, chatu, apod..

Důkazem účinnosti mechanických zábran je jejich široké rozšíření a stálá “podpora” pojišťovacích ústavů (PÚ). Tuto podporu pocítí motorista při sjednání havarijního pojištění vozidla výraznou slevou z pojistného. Sleva je tak vysoká, že investice do mechanického zabezpečení se motoristovi vždy zaplatí. Slevy poskytují všechny PÚ.

Podpora pojišťoven
Mechanické zabezpečení vozidel MUL-T-LOCK je podporováno nejen standardními slevami na mechanické zabezpečení u všech pojišťovacích ústavů, ale i navíc speciálními jednorázovými slevami na pojistném.

Written by

Integer dapibus gravida bibendum. Maecenas condimentum semper ligula, et ornare odio tincidunt at. Integer metus dui, scelerisque ut condimentum ac, mollis ac odio. Phasellus non varius metus. Nam et sapien in sapien lobortis luctus et ac risus. Donec eget sapien ipsum, in condimentum nisl. Integer sodales mollis felis eget elementum. Nullam ut augue lectus, a imperdiet leo. Etiam laoreet ornare aliquam.

No Comments Yet.

Leave a reply